Bohempia - Blog - Zajímavosti ze světa značky Bohempia a konopí
MužiŽeny O nás Filter
Jazyk stránky je

Ceny jsou uvedeny v

Chcete zjistit více o Bohempii a konopí?
Nebo nás chcete kontaktovat?

Kolekce tenisek z konopí pro sezónu SS18

2. 8. 2018

Co je nového? No přece kolekce 2.0. konopných tenisek! A je na ní hned několik zajímavých vylepšení, samozřejmě při zachování původních znaků.

Bohempia 2.0 kolekce konopných tenisek

 

Bohempia vstoupila do jarně-letní sezóny 2018 s novou paletou letních barev a s vylepšenou technologii výroby konopných tenisek. Nová generace, která nese označení 2.0, slibuje být kvalitnější a pohodlnější, než předchozí konopné kolekce.

 

Vylepšení konopné boty je ale více, než se může na první pohled zdát. Co je tedy nového?

 • Tenisky vlastní novou, anatomicky lépe tvarovanou a pohodlnější stélku, která tlumí nárazy při chůzi a dává chodidlům potřebnou podporu.
 • Díky použití druhé vrstvy kaučuku navíc se podešev stává spolehlivější a trvanlivější. Kaučuková podrážka neklouže a je pružná.
 • Jednotlivé vrstvy konopného materiálu jsou k sobě volně sešité (nikoliv lepené, jak tomu bylo dříve) a díky tomu je bota mnohem více prodyšná.
 • Podešev se k textilnímu svršku připojuje technikou zvanou komorová vulkanizace, díky které mají tenisky “čistější” vzhled, než předchozí kolekce, kde při tzv. tlakové vulkanizaci guma vzlínala do látky.
 • Svršek boty je navíc dvojitě prošitý pro větší pevnost.

 

Základní charakteristiky každé kolekce jsou standard, na který se lze spolehnout:

 • Svrchní tkanina je ze 100% technického konopí, které je nejpevnějším přírodním vláknem, je antimikrobiální, má vysokou savost a zároveň je prodyšné. Bota díky tomu získává větší pevnost a noha je v ní suchá a svěží.
 • Výroba je 100% veganská, nepoužívá živočišné materiály ani výrobky testované na zvířatech, ani zvířata nijak nepoškozuje, boty mají díky tomu veganský certifikát PETA.
 • Veškeré komponenty a celý proces výroby od předení až po hotový produkt se odehrává eticky a ekologicky v rámci Evropské unie, a to včetně pěstování konopí a jeho zpracování na vlákno a poté na látku.

 

Při tvorbě nové kolekce jsme se soustředili zejména na uživatelský komfort a delší životnost konopných tenisek. Spojením dosavadních zkušeností, feedbacku zákazníků a nových výrobních příležitostí tak vznikla kolekce dvaceti osmi barevných kombinací zejména s bílou podrážkou, které jsou ideální nejen pro aktuální sezónu. Barevnost se nese v letních tónech od světle modré, námořnické, červené a navy, mátové, přes univerzální tmavě a světle šedou, přírodní, khaki, černou až po nejklasičtější bílou.

Filozofie značky je založená na udržitelnosti, proto se vývoj nové kolekce zaměřil na vylepšení stávajících modelů, které se už v praxi osvědčily. Udržitelný je i nadčasový design kolekce, protože basic barvy v kombinaci s bílou podrážkou nikdy nevyjdou z módy.

 

Proč technické konopí?

4. 4. 2018

Technické konopí člověk používá již téměř 10.000 let a je možné z něj vyrobit více než 20.000 různých produktů. Nicméně v posledních desetiletích bylo navzdory svým úžasným vlastnostem upozaděno nejen díky své sestře konopí setému – tedy marihuaně, ale hlavně díky různým lobbystickým tlaků. Hlavním cílem značky Bohempia je pomoci návratu konopných produktů do každodenního lidského používání.

Jak je to tedy například s konopným oblečením, potravinami nebo kosmetikou?

Konopí do oblečení přináší ty vlastnosti, které se moderní doba snaží nahradit novými technologiemi, ty ale ve většině případů přinášejí výrazně zvýšenou zátěž pro životní prostředí. Konopí přináší následující vlastnosti – je antibakteriální a antiseptické, saje 4 x více vlhkosti a vody než bavlna, díky nepřítomnosti bílkovin nepřitahuje moly, pohlcuje 95 % UV záření, má vysokou pevnost vlákna a s tím spojenou delší životnost výrobků, má příjemný hladký a měkký omak, má přírodní termoregulaci – v zimě hřeje a v létě chladí.

Konopí je také superpotravinou, která nabízí řadu zdravotních benefitů. Konopí má vyvážený a pro tělo ideální poměr omega-6 a omega-3 mastných kyselin, bílkovin, vitamínu A, E a D, a mnoho vitamínů skupiny B. Je bohaté na sodík, vápník, vlákniny a železo. Proto jsou konopná semínka ideální pro lidskou výživu a podporu zdraví. O skvělých vlastnostech konopí se bohužel ale v mainstreamových médiích zatím moc nemluví. Potraviny z konopí posilují imunitní systém a jejich zdravotní přínosy jsou velmi široké:

 • Udržují zdravé srdce – snižují hladinu cholesterolu, zabraňují ucpávání cév
 • Zdravá mysl – zlepšení paměti, snížení depresí, podpora dobré nálady, prevence Parkinsonovi a Alzheimerovi nemoci
 • Hubnutí a správné trávení – přirozeně potlačuje chuť k jídlu a vyvolává dlouhodobý pocit nasycení, snižuje chuť na sladké, vysoké množství rozpustné vlákniny udržuje trávicí trakt zdravý a čistý, snadno odstraňuje problémy jako nadýmání či zácpa.
 • Zdravá pleť – konopný olej proniká do vnitřní vrstvy pokožky a podporuje intenzivní růst buněk, pokožka je tak hladší a zářivější. Konopí také pomáhá při léčbě kožních onemocnění, jako je lupénka, akné či ekzém.
 • Prevence rakoviny – vysoký obsah rostlinných sterolů a antioxidantů pomáhá snižovat riziko vzniku určitých typů rakoviny

Kosmetický průmysl nezůstal pozadu a začal využívat léčivý efekt konopí. Produkty z konopí mají velké zastoupení vzácných nenasycených mastných kyselin, kyseliny linolové a kyseliny stearidonové, dále fytosterolů, minerálů a vitamínů. V naší nabídce mastiček a kosmetiky je používán nejen konopný olej, ale také konopný extrakt s unikátním komplexem cannabinoidů zajišťující komplexní obsah účinných látek z konopí a širokospektrální obsah mastných kyselin. Olej z konopí kožní buňky vyživuje, čistí a upravuje jejich hospodaření s vodou, napomáhá odstraňování odumřelých buněk a urychluje zdravé buněčné dělení. Konopná kosmetika:

 • navrátí vaší pokožce přirozený a mladistvý vzhled,
 • chrání pokožku před infekcemi,
 • bojuje proti předčasné tvorbě vrásek,
 • zamezuje ztrátu vlhkosti kůže
 • posiluje funkci hydrolipidového pláště
 • léčí akné, opary, vyrážky, různé ekzémy, lupénku….

A jak se technické konopí pěstuje?

Hlavní environmentální pozitiva jsou v oblasti pěstování konopí v porovnání s bavlnou, kde na jednotku plochy má konopí až 4 x větší výtěžnost vlákna než bavlna, konopí potřebuje o více než polovinu méně vody pro zavlažování než bavlna, konopí potřebuje o 95 % méně agrochemie (herbicidy, pesticidy, insekticidy a hnojiva) než bavlna. Bavlna je nejvíce zatěžující zemědělskou plodinou – pěstuje se na cca 3 % zem. půdy globálně, ale spotřebovává téměř 30 % agrochemie. Konopí také díky své nenáročnosti při pěstování a svým hlubokým kořenům pomáhá revitalizovat vyčerpanou zemědělskou půdu. Kořeny konopí jdoucí do hloubky až jednoho metru, rozrušují půdu a umožňují tak přístup vláhy a živin do větších hloubek půdy. Konopí má také obrovský rekultivační potenciál díky své schopnosti odstraňovat z půdy těžké kovy a podle nových studií také radioaktivitu.