MužiŽeny O nás Filter
Jazyk stránky je

Ceny jsou uvedeny v

Chcete zjistit více o Bohempii a konopí?
Nebo nás chcete kontaktovat?

Bohempia představuje první barefoot produkty

2. 3. 2019

Na podzim 2018 jste nám vy, naši fanoušci a zákazníci, pomohli uskutečnit náš další sen. Podpořili jste náš nápad vyrábět zdravé a ekologické „barefoot“ boty částkou téměř 4 mil. Korun a byla z toho jedna z nejúspěšnějších crowdfundingových kampaní v české historii. Děkujeme! Rozjezd výroby této zcela nové a unikátní obuvi se povedl a díky tomu můžeme nyní uvést na trh nejnovější barefoot produkty pod značkou Bohempia – konopné barefoot tenisky a zateplené zimní boty.

Co to je barefoot?

Barefoot je moderní styl obuvi a vzrůstající trend poslední doby. Jde o zdravou obuv, která má připomínat chůzi naboso a která se vrací ke kořenům zdravého obouvání. Doopravdy bosí totiž po světě můžeme běhat jen málokdy a pro naše nohy je to velmi prospěšné. Barefoot boty musí být navrženy tak, aby co nejvíce respektovaly anatomii chodidla a celé nohy a současně co nejméně ovlivňovaly jejich přirozené funkce. Výsledkem je pak správná práce chodidel, posílení šlach a svalů na nohou a absence problémů a bolestivých deformací.

Základní kritéria barefoot obuvi jsou:

  • široká špička – dostatek místa pro prsty
  • nulový podpatek
  • žádná podpora klenby
  • tenká a pružná podrážka (podélně i příčně)
  • nízká hmotnost boty
Bohempia Barefoot Sneakers

Barefoot v konopí

Nohy máme jenom jedny a přírodu také. Proto je spojení konopí a barefootu pro nás logické. Konopí je ekologický materiál šetrný k přírodě se spoustou skvělých funkčních vlastností. Je antibakteriální a antimikrobiální, saje 4x více vlhkosti než bavlna, díky nepřítomnosti bílkovin nepřitahuje moly, pohlcuje 95 % UV záření, je hodně pevné a díky tomu mají výrobky z něj dlouhou životnost, od přírody je termoregulační – v zimě hřeje a v létě chladí a oproti předsudkům je na omak příjemné a měkké.

Konopí navíc nabízí významná environmentální pozitiva v porovnání s bavlnou. Má až 4x větší výtěžnost vlákna na jednotku plochy, potřebuje až o 75 % méně vody na zavlažování a až o 95 % méně agrochemie a díky svým hlubokým kořenům pomáhá revitalizovat zemědělskou půdu. Konopí se také pěstuje v našich klimatických podmínkách a není nutné ho dovážet z dalekých subtropických zemí.

Barefoot Bohempia

Pod značkou Bohempia nově vzniklo několik barefoot produktů, které lze zakoupit na prodejně i na e-shopu. Jsou to tenisky z konopného kanvasu KOLDA a zimní zateplené boty ZAVID vyrobené z veganského recyklovatelného semiše. Vybírat můžete navíc ze dvou variant od každého modelu – základní šířka KOLDA/ZAVID nebo širší varianta KOLDAplus/ZAVIDplus.

Zima jedině v konopné mikině

10. 1. 2019

Na konci roku jsme naskladnili nové konopné mikiny a rovnou jsme jednu z nich poslali na testovací výlet. Ptáte se, v čem je mikina vyrobená z konopného vlákna unikátní a co všechno vydrží? 

Zima je teď všude kolem nás a produkty z konopí jsou jedním ze způsobů, jak se (alespoň trochu) zahřát a nezmrznout na kost. Jasně, že teď nemyslíme naše tenisky, spadeno máme totiž na konopnou mikinu, která je oproti “obyčejným” mikinám tak trochu speciální…

Konopné vlákno je 100% přírodní a vyznačuje se schopností termoregulace. To v praxi znamená jednoduše to, že v zimě hřeje více, než třeba bavlna. Mikiny jsou díky konopí navíc velmi pevné, odolné a antimikrobiální. Nemusíte je tedy prát příliš často (stačí je dobře vyvětrat) a navíc vám mnohem déle vydrží a neprošoupou se.

Konopná mikina Bohempia

Fakt, že konopná mikina hřeje i v těch nejextrémnějších podmínkách, nám potvrdili talentovaní fotografové Johana a Ondra. Vybrali si jedno z nejstudenějších míst, kam se člověk může vydat – Island – a pro jistotu v prosinci. Takže zima zaručena. Jestli máte i vy naplánovaný nějaký zajímavý výlet (ať už do Asie nebo do Tater), rádi fotíte a chtěli byste si přibalit naše konopné kousky, napište nám, domluvíme se :).

Konopná mikina BUNA je aktuálně skladem ve 3 nových barvách – černá, šedá a bordó. Má unisexový střih – pro holky doporučujeme velikost S (vyzkoušeno na vlastní kůži), je na zip a vlastní kapuci i kapsy. Mikiny jsou ušité v České republice z pevného nepočesaného úpletu (směs konopí s bavlnou). Jsou prodyšné, pevné a vhodné pro denní nošení nebo třeba i na sport.