MužiŽeny O nás Filter
Jazyk stránky je

Ceny jsou uvedeny v

Chcete zjistit více o Bohempii a konopí?
Nebo nás chcete kontaktovat?

Bohempia je konopí, konopí je Bohempia

Bohempia je mladá, inovativní a rychle rostoucí společnost, založená v roce 2015. Zaměřujeme se na boty, oděvy a další výrobky z technického konopí. Naším hlavním cílem je ekologická a sociální udržitelnost v módě, kterou nosíme. Naší misí je v tomto směru měnit svět a opět rozšířit téměř zapomenuté konopí.

Naše výrobky jsou unikátně vyrobeny na lokální bázi v Čechách a Střední Evropě, nejedná se tedy o levnou pracovní sílu ani o neekologický import nebo nekvalitní produkci. Výroba našich produktů začíná hrubým konopným vláknem, které upředeme, upleteme nebo utkáme, nabarvíme a zpracujeme do finálního produktu, který navrhujeme a testujeme v Praze, kde je naše studio.

Bohempia je udržitelná, pohodlná a funkční móda vyrobená z konopí.

 

Naší designovou filosofií je jednoduchost a minimalismus. Naše produkty jsou ekologické, pohodlné na nošení a našim zákazníkům nabízejí spoustu unikátních funkčních benefitů konopného materiálu, jako je antimikrobialita, hypoalergeničnost, savost, přirozená termoregulace a pevnost. Protkejte se konopím!

Konopí má mnoho výhod oproti tradičnímu materiálu – bavlně

 • Bohempia Web Icons Replace 01

  VODA

  Konopí potřebuje pro pěstování o 50 % méně vody.

 • Bohempia Web Icons Replace 02

  PŮDA

  Konopí je méně náročné pro půdu.

 • Bohempia Web Icons Replace 03

  ZEMĚ

  Konopí potřebuje méně půdy k růstu a má 4x vyšší výtěžnost.

 • Bohempia Web Icons Replace 04

  CHEMIKÁLIE

  Konopí spotřebuje o 95 % méně agrochemikálií než bavlna.

Konopný materiál je použitelný na 100 způsobů

Naše konopné tenisky možná už znáte. První kusy se začaly vyrábět ve třech variantách – nazouvací, nízké šněrovací a šněrovací kotníkové a postupem času přibyly další modely. Ti z vás, kteří své plátěné tenisky na zimu neradi zouvají, ocení termoregulační schopnosti konopného vlákna, které ještě zlepší naše funkční ponožky v přírodní režné a černé barvě. Postupem času se nám podařilo s každou další kolekcí udělat svět konopí barevnější a (snad i) stylovější. A na tom pracujeme dál.