Choose your location | Vyberte svoji lokaci

MužiŽeny O nás Filter
Jazyk stránky je

Ceny jsou uvedeny v

Chcete zjistit více o Bohempii a konopí?
Nebo nás chcete kontaktovat?

Bohempia = bohemia + hemp

Bohempia je inovativní a rychle rostoucí zodpovědná česká značka, kterou v roce 2015 založil textilní inženýr Tomáš Rohal po letech zkoumání možného využití a výhod technického konopí. To se u nás historicky pěstovalo a běžně používalo na výrobu mnoha produktů od papíru a léčiv až po oblečení. Právě kvůli této historii se Tomáš pustil do výroby konopného oblečení, tenisek a doplňků.

První plánovaným produktem byly konopné džíny, protože podle legendy byly první levisky vyrobené právě z konopí. Osud tomu chtěl ale jinak, a protože džíny nebyly co do funkčnosti to pravé ořechové, vznikly úplnou náhodou ze stejné látky zkušební vzorky klasických plátěných tenisek. A ty naopak fungovaly hned od začátku skvěle a staly se oblíbeným produktem i mezi zákazníky. Postupně se portfolio produktů rozšířilo a dnes čítá na 40 různých typů obuvi, oblečení a doplňků. Cílem Bohempie je ekologická a sociální udržitelnost v módě, kterou nosíme. Hlavní misí je rozšířit téměř zapomenuté konopí zpět do našich životů. #hempinside

Bohempia founder - Tomas Rohal

Konopí jedině lokálně

Lokálnost je pro nás jeden z hlavních principů, ačkoli to není vždy jednoduché a někdy je hodně časově náročné jí dosáhnout. V tom je proces naší výroby unikátní. Nejedná se tedy o levnou pracovní sílu ani o neekologický import nebo nekvalitní produkci z Číny.

Jako značka máme na trhu jedinečnou pozici, která nám umožňuje měnit módní průmysl, aby byl zodpovědnější vůči lidem i životnímu prostředí. Technické konopí v podobě vlákna nebo příze pro naše produkty pochází z EU, kde také probíhají všechny naše výrobní operace. Z těch je navíc naprostá většina vykonávána v České republice, a to od předení přízí, přes tkaní a pletení látek, jejich barvení a výrobu komponentů. Finální oblečení a doplňky vznikají v rodinných továrnách v ČR, boty pak v Rumunsku. Finální produkty navrhujeme a testujeme v Praze, kde je naše studio. Designed in Prague, made in EU.

Bohempia Shoes Production

Přírodní funkční materiál

Neméně důležitým atributem je funkčnost, konopí má totiž spoustu praktických benefitů a jedná se o dokonalý přírodní funkční materiál. Konopí je skvělý textilní materiál vhodný k výrobě obuvi a oblečení pro svou ekologičnost při pěstování, nemusí se totiž dovážet a spotřebuje mnohem méně vody a hnojiv než například bavlna.

Výhodou jsou ale především jeho jedinečné přírodní funkční vlastnosti – antimikrobialita, termoregulace, prodyšnost, vysoká savost, blokace UV záření a vysoká pevnost vlákna. Všechny tyto kvality technického konopí můžete nyní vyzkoušet na vlastních nohou. Bohempia je udržitelná, pohodlná a funkční móda vyrobená z konopí.

Konopí má mnoho výhod oproti tradičnímu materiálu – bavlně

 • Bohempia Web Icons Replace 01

  VODA

  Konopí potřebuje pro pěstování o 50 % méně vody.

 • Bohempia Web Icons Replace 02

  PŮDA

  Konopí je méně náročné pro půdu, potřebuje méně půdy k růstu a má 4x vyšší výtěžnost.

 • Bohempia Web Icons Replace 03

  VZDUCH

  Tuna sklizeného konopí odstraní 1,62 tuny oxidu uhličitého z atmosféry.

 • Bohempia Web Icons Replace 04

  CHEMIKÁLIE

  Konopí spotřebuje o 95 % méně agrochemikálií než bavlna.

Konopný materiál je použitelný na 100 způsobů

Naše konopné tenisky možná už znáte. První kusy se začaly vyrábět ve třech variantách – nazouvací, nízké šněrovací a šněrovací kotníkové a postupem času přibyly další modely. Ti z vás, kteří své plátěné tenisky na zimu neradi zouvají, ocení termoregulační schopnosti konopného vlákna, které ještě zlepší naše funkční ponožky v přírodní režné a černé barvě. Postupem času se nám podařilo s každou další kolekcí udělat svět konopí barevnější, stylovější a výběr produktů je stále pestřejší. Nabízíme také první modely zimních bot nebo tenisky v barefootovém provedení.

Naší designovou filosofií je jednoduchost a minimalismus. Naše produkty jsou ekologické, pohodlné na nošení a našim zákazníkům nabízejí spoustu unikátních funkčních benefitů konopného materiálu, jako je antimikrobialita, hypoalergeničnost, savost, přirozená termoregulace a pevnost. Protkejte se konopím!

Jak může konopí zachránit svět

Benefity konopí v textilním průmyslu už jsme zmínili. Více si o tom můžete přečíst na našem blogu v článku Šetřit vodou se dá i jinak, Pozitivní vliv konopí na globální oteplování nebo Proč byste si měli oblíbit výrobky z technického konopí.

Budeme rádi, když se o konopné zážitky podělíte i s námi na sociálních sítích (@Bohempia, #hempinside). Šiřme sílu konopí společně! ♥

Bohempia shoes and t-shirts