MužiŽeny O nás Filter
Jazyk stránky je

Ceny jsou uvedeny v

Chcete zjistit více o Bohempii a konopí?
Nebo nás chcete kontaktovat?

Kolekce tenisek z konopí pro sezónu SS18

2. 8. 2018

Co je nového? No přece kolekce 2.0. konopných tenisek! A je na ní hned několik zajímavých vylepšení, samozřejmě při zachování původních znaků.

Bohempia 2.0 kolekce konopných tenisek

 

Bohempia vstoupila do jarně-letní sezóny 2018 s novou paletou letních barev a s vylepšenou technologii výroby konopných tenisek. Nová generace, která nese označení 2.0, slibuje být kvalitnější a pohodlnější, než předchozí konopné kolekce.

 

Vylepšení konopné boty je ale více, než se může na první pohled zdát. Co je tedy nového?

  • Tenisky vlastní novou, anatomicky lépe tvarovanou a pohodlnější stélku, která tlumí nárazy při chůzi a dává chodidlům potřebnou podporu.
  • Díky použití druhé vrstvy kaučuku navíc se podešev stává spolehlivější a trvanlivější. Kaučuková podrážka neklouže a je pružná.
  • Jednotlivé vrstvy konopného materiálu jsou k sobě volně sešité (nikoliv lepené, jak tomu bylo dříve) a díky tomu je bota mnohem více prodyšná.
  • Podešev se k textilnímu svršku připojuje technikou zvanou komorová vulkanizace, díky které mají tenisky “čistější” vzhled, než předchozí kolekce, kde při tzv. tlakové vulkanizaci guma vzlínala do látky.
  • Svršek boty je navíc dvojitě prošitý pro větší pevnost.

 

Základní charakteristiky každé kolekce jsou standard, na který se lze spolehnout:

  • Svrchní tkanina je ze 100% technického konopí, které je nejpevnějším přírodním vláknem, je antimikrobiální, má vysokou savost a zároveň je prodyšné. Bota díky tomu získává větší pevnost a noha je v ní suchá a svěží.
  • Výroba je 100% veganská, nepoužívá živočišné materiály ani výrobky testované na zvířatech, ani zvířata nijak nepoškozuje, boty mají díky tomu veganský certifikát PETA.
  • Veškeré komponenty a celý proces výroby od předení až po hotový produkt se odehrává eticky a ekologicky v rámci Evropské unie, a to včetně pěstování konopí a jeho zpracování na vlákno a poté na látku.

 

Při tvorbě nové kolekce jsme se soustředili zejména na uživatelský komfort a delší životnost konopných tenisek. Spojením dosavadních zkušeností, feedbacku zákazníků a nových výrobních příležitostí tak vznikla kolekce dvaceti osmi barevných kombinací zejména s bílou podrážkou, které jsou ideální nejen pro aktuální sezónu. Barevnost se nese v letních tónech od světle modré, námořnické, červené a navy, mátové, přes univerzální tmavě a světle šedou, přírodní, khaki, černou až po nejklasičtější bílou.

Filozofie značky je založená na udržitelnosti, proto se vývoj nové kolekce zaměřil na vylepšení stávajících modelů, které se už v praxi osvědčily. Udržitelný je i nadčasový design kolekce, protože basic barvy v kombinaci s bílou podrážkou nikdy nevyjdou z módy.

 

Zpět na všechny články.